Reklam

David Lynch'in yeni kısa filmi yayında

David Lynch’in yeni kısa filmi The Adventures of Alan R

David Lynch'in yeni kısa filmi yayında
10 Temmuz 2020 - 13:22

David Lynch’in yeni kısa filmi The Adventures of Alan R., yönetmenin YouTube kanalında yayınlandı

Altın Palmiye, Akademi Onur ödülü gibi pek çok saygın ödüle sahip olan, Blue Velvet, Lost Highway gibi çok konuşulan filmlerin senaristi ve yönetmeni David Lynch’in yeni kısa filmi The Adventures of Alan R., yönetmenin YouTube kanalında yayınlandı. 1,5 dakikalık filmde, Lynch kopmuş bir kafayı seslendiriyor.

Salgınla beraber hayatımızın bir bölümünü kapsayan karantina sürecinin başından beri ‘David Lynch Theater’ adlı Youtube kanalı üzerinden eski ve yeni kısa filmlerini paylaşan usta yönetmen David Lynch, The Adventures of Alan R. adlı yeni filmini izleyicilerin beğenisine sundu.

Kısa filmin adı Lynch’in yönettiği The Grandmother adlı kısa filmiyle yönetmenle ilk kez bir araya gelen, sonrasında Eraserhead, The Elephant Man, Dune ve Blue Velvet filmlerinde Lynch ile birlikte çalışan ve 1994 yılında ölen ses tasarımcısı Alan R. Splet’e atıfta bulunuyor.

DAVID LYNCH KİMDİR?

20 Ocak 1946'da ABD'de doğan David Lynch, Pennsylvania Güzel Sanatlar Akademisi ve Amerikan Film Enstitüsü’nde eğitim aldı. 1977 yapımı olan siyah-beyaz filmi Eraserhead ile tanınan Lynch, ardından yaptığı filmlerle büyük başarılar elde etti. Blue Velvet, Lost Highway filmlerle adından sıkça söz ettiren Lynch Film Noir akımının önemli temsilcilerinden birisi oldu. 15’ten fazla ödülü bulunan Lynch son olarak 2019 yılında Akdemi Onur Ödülü’nün sahibi oldu.

Filmlerinden bazıları şu şekilde:

Boat (2007)

Rabbits (2002)

Lost Highway (1997)

Blue Velvet (1986)

The Elephant Man(1980)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=53&v=bTNtvPn3KJ4&feature=emb_title