Reklam

ilk Türkçe gotik roman Canvermezler Tekkesi

Selim Nüzhet Gerçek’in yazdığı ve Merve Köken’in dilimize çevirdiği, ilk Türkçe gotik roman Canvermezler Tekkesi ilk kez Latin harfleriyle Karakarga Yayınları’nın Kayıp Kitaplar Kütüphanesi’ne eklendi.

ilk Türkçe gotik roman Canvermezler Tekkesi
13 Aralık 2020 - 16:54

Kendisinden evvel bu kadar net imgelerle korku romanı yazılmamış olan ve gotik unsurlar içeren ilk roman olmasıyla dikkat çeken Canvermezler Tekkesi gerek mekân kullanımı gerek ele alınan konunun işlenişi gerekse yazarın üslubuyla korku türünde yeni bir keşif olarak karşımıza çıkıyor.

1913 yılında, Kilyos civarında bir eve yolu düşen Ali Nâil Bey’in, ev sahibi baba, oğul ve torun, üç yaşlı canvermezin sırlarına ortak oluşuyla gelişen olaylar okurlara tedirgin edici bir serüven sunuyor.

 Canvermezler Tekkesi, daha önce yine Kayıp Kitaplar Kütüphanesi için İskender Fahrettin Sertelli’nin Makineli Kafanın Hikâyesi, Osman Nuri Eralp’in Başka Dünyalarda Canlı Mahlûkat Var mıdır? ve T. Abdi’nin Sergüzeşt-i Kalyopi eserlerini dilimize çeviren Merve Köken’in çevirisi ve günümüze uyarlamasıyla okurlarla buluşuyor. (Tanıtım bülteninden)