Reklam

Huysuzların en sevileni yaşamını yitirdi

Kıvrak zekâsı ve hazır cevaplığıyla tanınan, yarattığı Huysuz Virjin karakteriyle geniş kesimlerin sevgisini kazanan tiyatro sanatçısı ve komedyen Seyfi Dursunoğlu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yi

Huysuzların en sevileni yaşamını yitirdi
18 Temmuz 2020 - 14:09

Kıvrak zekâsı ve hazır cevaplığıyla tanınan, yarattığı Huysuz Virjin karakteriyle geniş kesimlerin sevgisini kazanan tiyatro sanatçısı ve komedyen Seyfi Dursunoğlu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Haber tüm sevenlerini üzerken twiterda da Seyfi Dursunoğlu etiketiyle yapılan paylaşımlar Türkiye gündemine girdi. Birçok sanatçı Seyfi Dursunoğlu’nun vefatı üzerine duyduğu acıyı dile getirdi.

Dursunoğlu yaklaşık iki hafta önce İstanbul Altunizade’de zatürre teşhisiyle kaldırıldığı bir hastanede tedavi görüyordu. Cuma günü yaşamını yitiren Dursunoğlu aynı zamanda KOAH hastasıydı. Sanatçının cenazesi salı günü gerçekleştirilecek. Dursunoğlu tüm mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne, vücudunu ise kadavra olarak kullanılması için tıp fakültesine bağışlayacağını belirtmişti.

TİP milletvekili Barış Atay: Ne güzel söylemiş. “Sevilen insanların aleyhinde alınan kararlar, kararı alan insanları sevimsiz yapar.” Ve hiç şüphen olmasın #seyfidursunoğlu, gerçekten aklımıza çok güzel nakşetti Huysuz Virjin.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Huysuz Virjin karakterinin içtenlik ve hazırcevaplığı dışında, aynı zamanda çocuklarımızın geleceği için duyduğu hassasiyet ve gösterdiği çaba ile de herkesin takdir ve sevgisini kazanan değerli sanatçımız Seyfi Dursunoğlu'na Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

Barbaros Şansal: #seyfidursunoğlu, bir çınar daha devrildi, bir renk daha soldu, bir tane daha eksildik.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bağışçısı duayen sanatçı #SeyfiDursunoğlu'na Allah'tan rahmet, tüm sevenlerine ve ülkemize baş sağlığı diliyorum.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği: Seyfi Dursunoğlu’nu Kaybettik Değerli bağışçımız Seyfi Dursunoğlu’nu (Huysuz Virjin) kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Huzur içinde uyusun...

Tiyatro Oyuncusu Orhan Aydın: Kendi iç sesiyle hayatı sevinçlere boğan, yüreği yurt sevgisi dolu, haksızlığa-hukuksuzluğa hayır diyen, güce tapınıp el etek öpmek yerine onuru ile ayakta duran, alın-terini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine bağışlayan bir ışığı uğurlayacağız. Adı #seyfidursunoğlu

Demet Evgar: Seyfi Dursunoğlu' nun bu dünyaya düştüğü güne şükürler olsun.Yolu ışık, kendi nur olsun