Çocuklar için Felsefe serüveni sürüyor

Felsefe eğitmeni Dr

Çocuklar için Felsefe serüveni sürüyor
29 Ekim 2020 - 12:10

Felsefe eğitmeni Dr. Özge Özdemir’in yazdığı “Çocuklar için Felsefe” serisine iki yeni kitap daha eklendi. SEV Yayıncılık (Redhouse Kidz) tarafından yayımlanan serinin yeni kitapları Her Şakaya Gülünür mü? ve Her Söze Güvenilir mi? ile çocuklar bu kez safsataları tartışıyor. Serinin iki yeni kitabıyla felsefe kulübü öğrencileri bir kez daha eleştirel düşünmenin değerini özümsüyor

SEV Yayıncılık (Redhouse Kidz), Özge Özdemir’in kaleme aldığı Çocuklar için Felsefe Serisine iki yeni kitap daha ekledi. Çocuklarla yürüttüğü felsefe çalışmalarıyla tanınan ‘Çocuklar için Felsefe’ eğitmeni Özge Özdemir’in Her Şakaya Gülünür mü? ve  Her Söze Güvenilir mi? kitapları raflardaki yerini aldı. İlk dört kitabı En İyisini Yapmak Mümkün mü?Kavga Çare Olur mu? Öfkelenmemek Elde mi? ve Kaygıdan Kaçılır mı?ile büyük beğeni toplayan Çocuklar için Felsefe Serisi böylece altı kitaba ulaştı.

DÜŞÜNÜYORLAR, TARTIŞIYORLAR

Önceki dört kitapta mitolojik bir hikâyeden yola çıkarak ilişkileri ele alan ve kaygı, öfke, başarı, çatışma gibi kavramları tartışan felsefe kulübü öğrencileri bu kez safsataları masaya yatırıyor. Serinin yeni kitaplarında çocuklar otorite, güç, baskı, espri, şaka, mizah gibi kavramları tartışıyor.

Felsefe eğitmeni Dr. Özge Özdemir kitaplarını, 9-12 yaş arası çocuklarla yürüttüğü “Çocuklar için Felsefe” atölyelerindeki tartışmalardan yola çıkarak kaleme alıyor. Her kitapta altı arkadaş, felsefe öğretmenleri eşliğinde düşünüyor, tartışıyor. Kitaplarda yer alan Ezgi Platin’in harf-çizimleri ise kavramlara eğlenceli bir yorum getiriyor.

ÇOCUKLAR İÇİN FELSEFE SERİSİ

Yazan: Özge Özdemir

Resimleyen: Ezgi Platin Atzel

Yayınevi: Redhouse Kidz

Türü: Çocuk Edebiyatı - Felsefe

Yaş Grubu: 9 yaş ve üzeri

Ölçü: 12 x 18 cm

Sayfa Sayısı: 40

Basım Tarihi: Ekim 2020

Fiyatı: 17 TL