Reklam

Menemen Doğaköy Halk Kütüphanesi açıldı

Doğaköy’de yapımı tamamlanan Doğaköy Halk Kütüphanesi açılışında konuşan Doğaköy Mahalle Muhtarı Nevim Sevinç, “Bir kütüphaneye ihtiyacımız var, muhtarlık binası bize dar geliyor, halı sahada kitap ok

Menemen Doğaköy Halk Kütüphanesi açıldı
14 Ağustos 2020 - 11:05

Doğaköy’de yapımı tamamlanan Doğaköy Halk Kütüphanesi açılışında konuşan Doğaköy Mahalle Muhtarı Nevim Sevinç, “Bir kütüphaneye ihtiyacımız var, muhtarlık binası bize dar geliyor, halı sahada kitap okuyoruz dediğimiz zaman hemen harekete geçerek bu kütüphanenin açılmasına ön ayak olan Belediye Başkanımız Serdar Aksoy’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İzmir'de Menemen Belediyesi tarafından Doğaköy’de yapımı tamamlanan Doğaköy Halk Kütüphanesi açıldı. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Bundan birkaç ay önce Doğaköy muhtarımızla köyü dolaşırken bu binanın atıl durumda olduğunu gördük ve Doğaköy’e kazandırmamız gerektiğini düşündük. İlk aklımıza gelen de bir kütüphane yapmaktı. Doğaköy’e biliyorsunuz bundan birkaç ay önce bir anaokulu yaptık. Burada gençlerimiz okusun istiyoruz. Gençlerimizin önündeki geleceği aydınlatan ışık da bu kütüphaneler ve bilim yuvaları olacaktır“ dedi.

Doğaköy Mahalle Muhtarı Nevim Sevinç, konuşmasında “Bir kütüphaneye ihtiyacımız var, muhtarlık binası bize dar geliyor, halı sahada kitap okuyoruz dediğimiz zaman hemen harekete geçerek bu kütüphanenin açılmasına ön ayak olan Belediye Başkanımız Serdar Aksoy’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Doğaköy Kütüphanesi’ne bağışladığı kitaplarla katkı sağlayan edebiyat öğretmeni Savaş Ünlü de konuşmasında, “40 yıllık eğitimciyim. Kimleri yetiştirmedim ki. Tiyatro oyuncuları, dizi oyuncuları, doktorlar ve daha niceleri. Ama bir öğrencimle gerçekten gurur duyuyorum. Sayın Serdar Aksoy’la. O bana öğretmenin diyordu, ben ona şimdi başkanım diyorum. Bundan güzel ne olabilir. Kendisine beni böyle güzel bir olayın parçası yaptığı için teşekkür etmek istiyorum” dedi.