Taze, keskin, tanıdık, mizah dolu ve gündelik hayat kadar şaşırtıcı bir polisiye: ÇAYLAK

Taze, keskin, tanıdık, mizah dolu ve gündelik hayat kadar şaşırtıcı bir polisiye: ÇAYLAK
18 Kasım 2020 - 17:07
Polisiye edebiyata ilginin oldukça arttığı bir dönemde bu alana dair eserler de yazılmaya devam ediyor. Nihal Orhan'ın kaleminden Alfa yayınları'dan çıkan Çaylak romanı günümüze değen kurgusuyla merak uyandırıyor. 

Tanıtım bülteninden

Taze, Keskin, Tanıdık, Mizah Dolu ve
Gündelik Hayat Kadar Şaşırtıcı Bir Polisiye:
ÇAYLAK! 

Avukat Nihal Orhan’ın alanına hâkim ve dikkatli kaleminden yakın tarihimizin vakaları, mekânları, kültürel/toplumsal figürleri ve belirsizliklerini kurguyla harmanlayan, “katil kim?” heyecanını sonuna dek yitirmeyen, usta işi bir macera, Çaylak, Alfa Yayınları’ndan çıktı. 

2016 senesinin neyin ne, kimin kim olduğu belirsiz günlerinde, Taksim Talimhane’deki sıradan bir otelin, günlük tutulmuş sıradan bir odasında, sıradan olmayan bir genç kızın cansız bedeni bulunur. Tanınmış müteahhitlerden Haşmet Kaya’nın güzeller güzeli kızı Peri Kaya’nın cinayeti, savcılık ve basının hedefinde olan Cinayet Büro’yu teyakkuza geçirir.

Acemi, özenti ve hırslı dedektif Sinan Uyan’ın yıllardır beklediği fırsat ayağına gelmiştir. Emniyet’in için için kaynadığı bu günlerde, amirinden memuruna bir beceriksizler topluluğu olduğunu düşündüğü büroda kendini gösterip yükselme arzusuyla bu cinayet labirentinin içine dalar. Ama bu labirentte yalnız değildir, Peri Kaya’yla gayri meşru bir ilişki sürdüren evli ve iki çocuk babası sönük avukat Ömer Şanlı da büyük ve yasak aşkının katilinin peşinde koşmaktadır...

KÜNYE:

NİHAL ORHAN
ÇAYLAK

POLİSİYE ROMAN
EdebiyaT
1. Basım: Eylül 2020
408 Sayfa 
35 TL